HUMR sprejuje

Minulý týden byl na legálu pěknej RAMUS, tak díky všem, kdo jste dorazili*y sprejovat, malovat nebo se jen tak kámošit :). Poslední akcí před létem jsme se vepsali*y do městských zdí a teď je zas na čase utéct do lesů. Těšíme se na louku!


RAMUS HLEDÁ BYROKRATKU*A

JAK  SI TĚ PŘEDSTAVUJEME?

  • Zajímá tě Ramus a pořádek ve věcech
     
  •  Zvládneš vést tabulky, shromažďovat doklady a proplácet faktury, připravovat různé dohody, smlouvy a další formalitky. Vyplácet mzdy a komunikovat jak s lidmi z Ramusu, tak s externím účetním či úřady
     
  •  Odbornost či zkušenosti vítáme, ale nejsou vůbec nutné – ve všem je zaveden systém, na vše máme vzory – můžeš navázat, ale klidně i představit změny!
      
  •  Chceš se stát součástí provozní skupiny, řešit interní témata a nahlédnout i do fungování Ramusu jakožto zapsaného spolku
    s členstvem a kontrolní komisí
  •  Jsi ochotný*á  fungovat na digitálních platformách (jako je Slack)

JAKOU TVOJI KAPACITU TO VYŽADUJE?

  • 3 hodiny týdně být ready řešit ramusí věci na Slacku, Google drive, mailu, mobilu
     
  •  1x měsíčně být fyzicky na poradě provozní skupiny (všední den 18-20:30)
     
  •  1x ročně se zúčastnit celovíkendového strategického plánování
     
  •  1 rok minimálně být na této pozici (déle je vítáno!)
     
  •  Nástup ideálně od září, které bude zaučovací (se stávající byrokratkou Kíťou)

A CO TI ZA TO NABÍZÍME?

  • 200 Kč/hod na DPP
     
  •  Profesní ramus nerůst a nové zkušenosti v přátelském spolku
     
  •  Zaučení a podporu od provozní skupiny
     
  •  Supervize pro provozní skupinu
     
  •  Furt něco a pořád nic

Lákalo by tě to? Přihlášku s kratším textem o své motivaci pošli Kítě kristyna.dobrianska@ramus.je. Směřuj na ni i nezávazně jakýkoliv související dotazy. Přihlášku prosím posílej do 15.7.! Následně s Tebou rádi*y  probereme detaily  na osobním pohovoru.

Těšíme se!


Pojeď na prázdniny s Ramusem !

Sháníme asistentstvo na letní akce a vítáme staré i nové tváře, prostě všechny, kdo chtějí zažít tohle těžko popsatelný dobrodružství na louce i jinde v divočině. Koupání v tůňce, polehávání v hamakách, bloudění mezi týpíčkama, teplo ohýnku a hlavně sounáležitost, kopec srandy, adrenalin a spoustu nečekaných, vzácných a magických chvilek, který za hradbami města nezažijete.

Nejvíc hledáme lidi na tyhle akce:

2.– 6. 7. TÁBŮREK Kratší a jemnější podoba táboru bude letos na Křivoklátsku, takže to znamená toulky lesem, kytárky a koupačka v Berounce!

5.– 9. 8. DRSNÝ TÁBOR Můžeš vyrazit s drsňákama na naší louku, zchladit se v tůňce a nechat se překvapit, co za program tě čeká. Určitě výlety, nekonečná zábava a třeba i kousek tropickýho ráje z minulýho roku.

17.– 26. 8. LEGE TÁBOR bude jako vždy legendární a vtipný s napínavým příběhem, kostýmy a nejvíc profi DIY scénografií v okolí Borové, co kdy kdo viděl!

…a pokud si chceš odpočinout od asistování, nebo zkusit něco jiného s Ramusem, můžeš kouknout i na další akce a brigádky tady (akutně sháníme lidi na STAVĚČKU): https://www.ramus.je/nejlepsi/plan-akci/

Tak jestli máš chuť vyrazit, nebo máš nějaký dotaz, ozvi se naší koordinátorce asistentstva na email anna.ladmanova@ramus.je. Těšíme se!


Slyšeli/y jste to?

Internetem jde šeptanda, že Ramus je teď na dvou dalších sociálních sítích! Můžete nás nově sledovat na Bluesky a Mastodonu, alternativách Twitteru s inkluzivnějším a přívětivějším prostředím. Takže hurá, dobrá příležitost se tam zalogovat a sdílet ramusí pohodu do přátelštějších koutů virtuálního světa🩷.

Odkazy na všechny sítě Ramusu najdete v sekci KONTAKT.


Bydlet tak, jak chci!

Přijďte 11.4. na Kafkárnu! (Buštěhradská 2). Náš asistent Marek tam pořádá symposium Bydlet tak, jak chci!, které se zaměřuje na těžkosti bydlení a pohybu ve městě. Téma důležité a potřebné řešit. Ramus tam jde v HUMŘÍ výpravě a celá akce je otevřena veřejnosti. Večer bude i koncert  skvělé kapely Roman Radkovič Collective! Kdo byl minulý rok na našem blešáku ví, že si jejich poslech nemůže nechat ujít.

Všechny další informace najdete TADY!


VELIKONOČNÍ TIP

Ramus přeje hezké Velikonoce, a jestli letos toužíte po změně, zkuste místo klasické pomlázky třeba odpočívání na zemi s korunou, společenské hry, procházku s koňmi a na oběd pořádnou várku karbošů.

Za zachycení šumavské víkendovky díky naší asistentce Hance, další najdete v galerii 🩷🌲


CELORAMUSÍ PLÉNUM

Ramus se nám probouzí ze zimního spánku, a to hned ve velkém stylu, žádná pomalá vstávačka! ☀️

V úterý totiž proběhlo CELORAMUSÍ PLÉNUM, setkání pro všechno kámošstvo, klienstvo i asistentstvo, které zajímá budoucnost Ramusu. Sdílely se nápady a vize, dumalo se nad podobou akcí, povídalo se o tom, co se nám na Ramusu líbí a co by naopak mohlo fungovat lépe. Velký dík všem, kdo tohle setkání zorganizovali a pomohli Ramusu vytvořit prostor pro přístupnou diskuzi a trošičku nabourat zajeté struktury vedení. Výstupy se teprve zpracovávají, ale prý můžeme prozradit, že některé hlasy lobbují pro uspořádání velké ramusí diskotéky, tak uvidíme!🎉✨

Určitě nás ale tenhle rok čeká opět spousta zábavy, výletů, ohýnků a toulek a my se těšíme, až to všechno zažijeme spolu! Kdo už teď přemýšlí, že by s Ramusem někam vyjel, KOUKNĚTE SEM, některé akce jsou tu už vypsány, tak si je nezapomeňte napsat do kalendářů a vyhlížet přihlašovací formuláře.🔥🌲🪾🪵🌿🎋


PF 2026

Rok 2025 svištěl rychle jako housenka z PéFka a my děkujem všem, kdo s námi letos někam vyrazili, podpořili nás nebo na nás jen tak mysleli. Tenhle rok jsme kromě víkendovek, HUMRŮ a táborů slavili i ramusí patnáctiny, uspořádali blešák nebo tancovali
a vánočně vyráběli v úlu, a suma sumárum jsme se potkali na více než 20 akcích – což znamená jediné, že míra lepšího světa stále roste! 💕

Přejem všem klidné vplutí do roku 2026 a budem se těšit na všechny nové i stávající tváře! 🌸🐟

Tuhle novoročenku, která se nejen hejbe, ale i zpívá, vytvořila tvůrčí skupina Ramusáctva z víkendovky na Dřevomorce a rozanimovala ji naše asistentka Tonička. 💗 Moc moc díky.


VÁNOČNÍ REKAPITULACE

Ramus přeje klidné svátky a zároveň hodně sil všeho druhu. My jsme se na ně pečlivě připravili díky podzimně zimním akcím, jedna vánočnější než druhá! Sněhová víkendovka na Dřevomorce, kde se stavěly domy z ledu a zpívalo se u ohýnku v závějích, drsná tradiční víkendovka u stromečku se salátem, vánoční večírek v úlu a vyráběcí HUMR plný přáníček a třpytek. No a nakonec barokní Vánoce na zámku se záhadnou hraběnkou. Bylo to krásné a veselé, ale je čas se na chvilku uložit k zimnímu spánku, tak šťastné a ramusí!

PRO FOTKY KOUKNĚTE TADY

P. S. Za fotky z vánočního večírku díky Hana Hroudova Photo 

P. P. S. Jo a PéFko ještě bude!


VÁNOČNÍ VEČÍREK JE TU!

Neboj, nezapomnělx jsme letos! Před Vánoci se potkáme po letech zase v úlu (Frýdlantská 26, Praha 8 – Sídliště Ďáblice) a bude to takový, jaký si to uděláme! Chybět ale určitě nebudou koncerty, sranda ani ohýnek!

Sleduj naší FB událost ZDE. Vstupné bude dobrovolné, moc děkujeme úlu i všem vystupujícím, zvukaři a ramusímu dobrovolnictvu, že nám to umožňují, stejně jako těm z vás, kteří v rámci svých možností přispějí. Nenoste prosím vlastní pitivo, ať podpoříme úlí bar.

Jako každej rok můžeš na poslední chvíli pořešit dárky u stánku s ramusím merchem, berte radší cash, ale bude možnost platit i QRkem!:) Společně se ohlídnem za tím, jak se Ramusu za uplynulej rok dařilo, a možná se dozvíme i nějaký novinky, co nás čekají od příštího roku! 

Koncerty zahrajou jak starý ramusí páky, tak mladí talenti, a pak to roztančíme na DJ sety, dokud nás to bude bavit. 

Předběžný program:

17.00-19.00 HUMR – společné vyrábění vánočních přáníček
19.00 zahájení večírku, uvítací slova
19.30 koncert kapely Éra
20.30 koncert kapely Žížaly
22.00 – ??? DJ sety: Tři Jantaři // Černý Kucka Bílý Kocour

Těšíme se na vás !
Ramus je platforma pro setkávání lidí s postižením i bez, více na www.ramus.je.


FURT NĚCO A POŘÁD NIC.