Minulý týden byl na legálu pěknej RAMUS, tak díky všem, kdo jste dorazili*y sprejovat, malovat nebo se jen tak kámošit :). Poslední akcí před létem jsme se vepsali*y do městských zdí a teď je zas na čase utéct do lesů. Těšíme se na louku!

Minulý týden byl na legálu pěknej RAMUS, tak díky všem, kdo jste dorazili*y sprejovat, malovat nebo se jen tak kámošit :). Poslední akcí před létem jsme se vepsali*y do městských zdí a teď je zas na čase utéct do lesů. Těšíme se na louku!

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME?
JAKOU TVOJI KAPACITU TO VYŽADUJE?
A CO TI ZA TO NABÍZÍME?
Lákalo by tě to? Přihlášku s kratším textem o své motivaci pošli Kítě – kristyna.dobrianska@ramus.je. Směřuj na ni i nezávazně jakýkoliv související dotazy. Přihlášku prosím posílej do 15.7.! Následně s Tebou rádi*y probereme detaily na osobním pohovoru.
Těšíme se!

Sháníme asistentstvo na letní akce a vítáme staré i nové tváře, prostě všechny, kdo chtějí zažít tohle těžko popsatelný dobrodružství na louce i jinde v divočině. Koupání v tůňce, polehávání v hamakách, bloudění mezi týpíčkama, teplo ohýnku a hlavně sounáležitost, kopec srandy, adrenalin a spoustu nečekaných, vzácných a magických chvilek, který za hradbami města nezažijete.
Nejvíc hledáme lidi na tyhle akce:
2.– 6. 7. TÁBŮREK Kratší a jemnější podoba táboru bude letos na Křivoklátsku, takže to znamená toulky lesem, kytárky a koupačka v Berounce!
5.– 9. 8. DRSNÝ TÁBOR Můžeš vyrazit s drsňákama na naší louku, zchladit se v tůňce a nechat se překvapit, co za program tě čeká. Určitě výlety, nekonečná zábava a třeba i kousek tropickýho ráje z minulýho roku.
17.– 26. 8. LEGE TÁBOR bude jako vždy legendární a vtipný s napínavým příběhem, kostýmy a nejvíc profi DIY scénografií v okolí Borové, co kdy kdo viděl!
…a pokud si chceš odpočinout od asistování, nebo zkusit něco jiného s Ramusem, můžeš kouknout i na další akce a brigádky tady (akutně sháníme lidi na STAVĚČKU): https://www.ramus.je/nejlepsi/plan-akci/
Tak jestli máš chuť vyrazit, nebo máš nějaký dotaz, ozvi se naší koordinátorce asistentstva na email anna.ladmanova@ramus.je. Těšíme se!





Internetem jde šeptanda, že Ramus je teď na dvou dalších sociálních sítích! Můžete nás nově sledovat na Bluesky a Mastodonu, alternativách Twitteru s inkluzivnějším a přívětivějším prostředím. Takže hurá, dobrá příležitost se tam zalogovat a sdílet ramusí pohodu do přátelštějších koutů virtuálního světa🩷.
Odkazy na všechny sítě Ramusu najdete v sekci KONTAKT.

Přijďte 11.4. na Kafkárnu! (Buštěhradská 2). Náš asistent Marek tam pořádá symposium Bydlet tak, jak chci!, které se zaměřuje na těžkosti bydlení a pohybu ve městě. Téma důležité a potřebné řešit. Ramus tam jde v HUMŘÍ výpravě a celá akce je otevřena veřejnosti. Večer bude i koncert skvělé kapely Roman Radkovič Collective! Kdo byl minulý rok na našem blešáku ví, že si jejich poslech nemůže nechat ujít.
Všechny další informace najdete TADY!

Ramus přeje hezké Velikonoce, a jestli letos toužíte po změně, zkuste místo klasické pomlázky třeba odpočívání na zemi s korunou, společenské hry, procházku s koňmi a na oběd pořádnou várku karbošů.
Za zachycení šumavské víkendovky díky naší asistentce Hance, další najdete v galerii 🩷🌲






Ramus se nám probouzí ze zimního spánku, a to hned ve velkém stylu, žádná pomalá vstávačka! ☀️
V úterý totiž proběhlo CELORAMUSÍ PLÉNUM, setkání pro všechno kámošstvo, klienstvo i asistentstvo, které zajímá budoucnost Ramusu. Sdílely se nápady a vize, dumalo se nad podobou akcí, povídalo se o tom, co se nám na Ramusu líbí a co by naopak mohlo fungovat lépe. Velký dík všem, kdo tohle setkání zorganizovali a pomohli Ramusu vytvořit prostor pro přístupnou diskuzi a trošičku nabourat zajeté struktury vedení. Výstupy se teprve zpracovávají, ale prý můžeme prozradit, že některé hlasy lobbují pro uspořádání velké ramusí diskotéky, tak uvidíme!🎉✨
Určitě nás ale tenhle rok čeká opět spousta zábavy, výletů, ohýnků a toulek a my se těšíme, až to všechno zažijeme spolu! Kdo už teď přemýšlí, že by s Ramusem někam vyjel, KOUKNĚTE SEM, některé akce jsou tu už vypsány, tak si je nezapomeňte napsat do kalendářů a vyhlížet přihlašovací formuláře.🔥🌲🪵🌿🎋

Rok 2025 svištěl rychle jako housenka z PéFka a my děkujem všem, kdo s námi letos někam vyrazili, podpořili nás nebo na nás jen tak mysleli. Tenhle rok jsme kromě víkendovek, HUMRŮ a táborů slavili i ramusí patnáctiny, uspořádali blešák nebo tancovali
a vánočně vyráběli v úlu, a suma sumárum jsme se potkali na více než 20 akcích – což znamená jediné, že míra lepšího světa stále roste! 💕
Přejem všem klidné vplutí do roku 2026 a budem se těšit na všechny nové i stávající tváře! 🌸🐟
Tuhle novoročenku, která se nejen hejbe, ale i zpívá, vytvořila tvůrčí skupina Ramusáctva z víkendovky na Dřevomorce a rozanimovala ji naše asistentka Tonička. 💗 Moc moc díky.
Ramus přeje klidné svátky a zároveň hodně sil všeho druhu. My jsme se na ně pečlivě připravili díky podzimně zimním akcím, jedna vánočnější než druhá! Sněhová víkendovka na Dřevomorce, kde se stavěly domy z ledu a zpívalo se u ohýnku v závějích, drsná tradiční víkendovka u stromečku se salátem, vánoční večírek v úlu a vyráběcí HUMR plný přáníček a třpytek. No a nakonec barokní Vánoce na zámku se záhadnou hraběnkou. Bylo to krásné a veselé, ale je čas se na chvilku uložit k zimnímu spánku, tak šťastné a ramusí!
P. S. Za fotky z vánočního večírku díky Hana Hroudova Photo
P. P. S. Jo a PéFko ještě bude!







Neboj, nezapomnělx jsme letos! Před Vánoci se potkáme po letech zase v úlu (Frýdlantská 26, Praha 8 – Sídliště Ďáblice) a bude to takový, jaký si to uděláme! Chybět ale určitě nebudou koncerty, sranda ani ohýnek!
Sleduj naší FB událost ZDE. Vstupné bude dobrovolné, moc děkujeme úlu i všem vystupujícím, zvukaři a ramusímu dobrovolnictvu, že nám to umožňují, stejně jako těm z vás, kteří v rámci svých možností přispějí. Nenoste prosím vlastní pitivo, ať podpoříme úlí bar.
Jako každej rok můžeš na poslední chvíli pořešit dárky u stánku s ramusím merchem, berte radší cash, ale bude možnost platit i QRkem!:) Společně se ohlídnem za tím, jak se Ramusu za uplynulej rok dařilo, a možná se dozvíme i nějaký novinky, co nás čekají od příštího roku!
Koncerty zahrajou jak starý ramusí páky, tak mladí talenti, a pak to roztančíme na DJ sety, dokud nás to bude bavit.
Předběžný program:
17.00-19.00 HUMR – společné vyrábění vánočních přáníček
19.00 zahájení večírku, uvítací slova
19.30 koncert kapely Éra
20.30 koncert kapely Žížaly
22.00 – ??? DJ sety: Tři Jantaři // Černý Kucka Bílý Kocour
Těšíme se na vás !
Ramus je platforma pro setkávání lidí s postižením i bez, více na www.ramus.je.
